Vishay/Dale CMF601M2100FLEB
CMF601M2100FLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M2100FLEB
Brief Description
RES 1.21M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M2100FLEB.pdf
Availability of CMF601M2100FLEB
QUANTITY
CMF601M2100FLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M2100FLEB
Internal Part NumberEIS-CMF601M2100FLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M2100FLEB
Related LinksCMF601M, CMF601M2100FLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M2100FLEB Details Description
Related parts for CMF601M2100FLEB
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LAMP T3-1/4 MINI BAYONET 10PK datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
IC HUB CTLR USB 2.0 48QFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 250MA 5.8 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf