Vishay/Dale CMF601M3700FKEB
CMF601M3700FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M3700FKEB
Brief Description
RES 1.37M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M3700FKEB.pdf
Availability of CMF601M3700FKEB
QUANTITY
CMF601M3700FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M3700FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF601M3700FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M3700FKEB
Related LinksCMF601M, CMF601M3700FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M3700FKEB Details Description
Related parts for CMF601M3700FKEB
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA datasheet.pdf
WASHER FLAT 3/8 NYLON NATURAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
IR CON 20 PIN CRIMP GOLD 20 datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf