Vishay/Dale CMF601M5000BHEA
CMF601M5000BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M5000BHEA
Brief Description
RES 1.5M OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M5000BHEA.pdf
Availability of CMF601M5000BHEA
QUANTITY
CMF601M5000BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M5000BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF601M5000BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M5000BHEA
Related LinksCMF601M, CMF601M5000BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M5000BHEA Details Description
Related parts for CMF601M5000BHEA
END CAP LD/LDP/CD10 LT GARY datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS DL BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES 357K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 10A SIP 32V datasheet.pdf