Vishay/Dale CMF60200K00BHBF
CMF60200K00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60200K00BHBF
Brief Description
RES 200K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60200K00BHBF.pdf
Availability of CMF60200K00BHBF
QUANTITY
CMF60200K00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60200K00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF60200K00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60200K00BHBF
Related LinksCMF6020, CMF60200K00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60200K00BHBF Details Description
Related parts for CMF60200K00BHBF
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 800MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf