Vishay/Dale CMF6020K000BHEB
CMF6020K000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020K000BHEB
Brief Description
RES 20K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020K000BHEB.pdf
Availability of CMF6020K000BHEB
QUANTITY
CMF6020K000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020K000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6020K000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020K000BHEB
Related LinksCMF6020, CMF6020K000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020K000BHEB Details Description
Related parts for CMF6020K000BHEB
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 10LLP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOD OEM WIRELESS LAN 211G X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 25V AXIAL datasheet.pdf
RES 68K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf