Vishay/Dale CMF6020K500BHR6
CMF6020K500BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020K500BHR6
Brief Description
RES 20.5K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020K500BHR6.pdf
Availability of CMF6020K500BHR6
QUANTITY
CMF6020K500BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020K500BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6020K500BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020K500BHR6
Related LinksCMF6020, CMF6020K500BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020K500BHR6 Details Description
Related parts for CMF6020K500BHR6
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DOC2000 256MB 32-DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC RAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 56POS datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO SHRT HNG datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf