Vishay/Dale CMF6020R000FHEK
CMF6020R000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020R000FHEK
Brief Description
RES 20 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020R000FHEK.pdf
Availability of CMF6020R000FHEK
QUANTITY
CMF6020R000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020R000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6020R000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020R000FHEK
Related LinksCMF6020, CMF6020R000FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020R000FHEK Details Description
Related parts for CMF6020R000FHEK
FIXED IND 220NH 210MA 1.06 OHM datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VDSL2 DVR AMP DUAL 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A DPAK datasheet.pdf
14 MODI CRMP S-I HSG DR .200CL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf