Vishay/Dale CMF6020R000JKEA64
CMF6020R000JKEA64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020R000JKEA64
Brief Description
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020R000JKEA64.pdf
Availability of CMF6020R000JKEA64
QUANTITY
CMF6020R000JKEA64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020R000JKEA64
Internal Part NumberEIS-CMF6020R000JKEA64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020R000JKEA64
Related LinksCMF6020R, CMF6020R000JKEA64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020R000JKEA64 Details Description
Related parts for CMF6020R000JKEA64
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
IC POT DPP QUAD 64TAP SPI 24TSSO datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf