Vishay/Dale CMF60220R00BEEK
CMF60220R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60220R00BEEK
Brief Description
RES 220 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60220R00BEEK.pdf
Availability of CMF60220R00BEEK
QUANTITY
CMF60220R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60220R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60220R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60220R00BEEK
Related LinksCMF6022, CMF60220R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60220R00BEEK Details Description
Related parts for CMF60220R00BEEK
CONN HEADER BRKWAY 12POS DL .100 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
TOOL HAND PROCRIMP JPT W/DIE datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 267 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 1.25V DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf