Vishay/Dale CMF60220R00FHEK
CMF60220R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60220R00FHEK
Brief Description
RES 220 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60220R00FHEK.pdf
Availability of CMF60220R00FHEK
QUANTITY
CMF60220R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60220R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF60220R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60220R00FHEK
Related LinksCMF6022, CMF60220R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60220R00FHEK Details Description
Related parts for CMF60220R00FHEK
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 1/16" datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SWITCH LEVER ARM datasheet.pdf
BLADE, PILOT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf