Vishay/Dale CMF60221K00FHBF
CMF60221K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60221K00FHBF
Brief Description
RES 221K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60221K00FHBF.pdf
Availability of CMF60221K00FHBF
QUANTITY
CMF60221K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60221K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF60221K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60221K00FHBF
Related LinksCMF6022, CMF60221K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60221K00FHBF Details Description
Related parts for CMF60221K00FHBF
RC NETWORK 470 OHM/22PF 5% SMD datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI-FUNC SOT-23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 0.82MA 160 MOHM datasheet.pdf
IC POT DGTL 32TAP 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 36POS datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOIC datasheet.pdf