Sullins Connector Solutions ESM25DTBH
ESM25DTBH picture photo
Mfg. Part Number
ESM25DTBH
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ESM25DTBH.pdf
Availability of ESM25DTBH
QUANTITY
ESM25DTBH Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM25DTBH
Internal Part NumberEIS-ESM25DTBH
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM25DTBH
Related LinksESM2, ESM25DTBH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM25DTBH Details Description
Related parts for ESM25DTBH
JUMPER-H1501TR/A2015G/X 8" datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS SNAP IN BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 6POS SIP .100 R/ANG datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO214AC datasheet.pdf