Vishay/Dale CMF60225R70FLR6
CMF60225R70FLR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60225R70FLR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 225.7 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60225R70FLR6.pdf
Availability of CMF60225R70FLR6
QUANTITY
CMF60225R70FLR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60225R70FLR6
Internal Part NumberEIS-CMF60225R70FLR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)225.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60225R70FLR6
Related LinksCMF6022, CMF60225R70FLR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60225R70FLR6 Details Description
Related parts for CMF60225R70FLR6
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DSUB METAL CAP datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 8 1-1.4MM WHITE datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256BGA datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 4POS 6' datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf