Vishay/Dale CMF6022K100CERE
CMF6022K100CERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6022K100CERE
Brief Description
RES 22.1K OHM 1W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF6022K100CERE.pdf
Availability of CMF6022K100CERE
QUANTITY
CMF6022K100CERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6022K100CERE
Internal Part NumberEIS-CMF6022K100CERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6022K100CERE
Related LinksCMF6022, CMF6022K100CERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6022K100CERE Details Description
Related parts for CMF6022K100CERE
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CTLR PWM 2PH W/DRVRS 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PLATO DSLDRNG TIP - 3/16" PACE datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf