Vishay/Dale CMF60237R00FKR670
CMF60237R00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60237R00FKR670
Brief Description
RES 237 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60237R00FKR670.pdf
Availability of CMF60237R00FKR670
QUANTITY
CMF60237R00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60237R00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF60237R00FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60237R00FKR670
Related LinksCMF60237, CMF60237R00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60237R00FKR670 Details Description
Related parts for CMF60237R00FKR670
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 27.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT TH HDR DR 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 14M datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN TERMINAL .045 x .750 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PWR JACK DC RA SMD datasheet.pdf
RES 422K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf