General Cable P224BA75.46.86
P224BA75.46.86 picture photo
Mfg. Part Number
P224BA75.46.86
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 5000'
Datasheet Download
P224BA75.46.86.pdf
Availability of P224BA75.46.86
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P224BA75.46.86 Order Process
Ship out your order
Specifications of P224BA75.46.86
Internal Part NumberEIS-P224BA75.46.86
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors4
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length5000' (1524m)
Jacket ColorNatural
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P224BA75.46.86
Related LinksP224BA7, P224BA75.46.86 Datasheet, General Cable Distributor
P224BA75.46.86 Details Description
Related parts for P224BA75.46.86
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-P-275-I2 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.28 OHM 1% 30W datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
68UF 400V 16X35MM 105C 4000H datasheet.pdf
680UF 385V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf