Vishay/Dale CMF6024K900BEBF
CMF6024K900BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6024K900BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 24.9K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6024K900BEBF.pdf
Availability of CMF6024K900BEBF
QUANTITY
CMF6024K900BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6024K900BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF6024K900BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6024K900BEBF
Related LinksCMF6024, CMF6024K900BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6024K900BEBF Details Description
Related parts for CMF6024K900BEBF
CONN HEADER RTANG 6POS .100 TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 80MA SC82AB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A TO263 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 39 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 6000PF 12KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf