Vishay/Dale CMF6024K900FHR6
CMF6024K900FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6024K900FHR6
Brief Description
RES 24.9K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6024K900FHR6.pdf
Availability of CMF6024K900FHR6
QUANTITY
CMF6024K900FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6024K900FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6024K900FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6024K900FHR6
Related LinksCMF6024, CMF6024K900FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6024K900FHR6 Details Description
Related parts for CMF6024K900FHR6
SHEET METAL SCREW HEX #6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS datasheet.pdf
IMCV-SWITCH, TX/3 + SSFX-SM1310- datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CRYSTAL 14.745600 MHZ SMD datasheet.pdf
22UF 63V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf