Vishay/Dale CMF6024K900FKRE70
CMF6024K900FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6024K900FKRE70
Brief Description
RES 24.9K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6024K900FKRE70.pdf
Availability of CMF6024K900FKRE70
QUANTITY
CMF6024K900FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6024K900FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF6024K900FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6024K900FKRE70
Related LinksCMF6024K, CMF6024K900FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6024K900FKRE70 Details Description
Related parts for CMF6024K900FKRE70
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 4.7NS 100TQFP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
IC MCU ARM7 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 250MW 2DFN datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.665" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5791MHZ CMOS SMD datasheet.pdf