Vishay/Dale CMF60270K00JKEA
CMF60270K00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60270K00JKEA
Brief Description
RES 270K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60270K00JKEA.pdf
Availability of CMF60270K00JKEA
QUANTITY
CMF60270K00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60270K00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60270K00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60270K00JKEA
Related LinksCMF6027, CMF60270K00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60270K00JKEA Details Description
Related parts for CMF60270K00JKEA
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A 125V HNG RLR LVR datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 21POS datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TRI N PLUG F 2-13 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf