Vishay/Dale CMF60274R00FKRE70
CMF60274R00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60274R00FKRE70
Brief Description
RES 274 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60274R00FKRE70.pdf
Availability of CMF60274R00FKRE70
QUANTITY
CMF60274R00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60274R00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF60274R00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60274R00FKRE70
Related LinksCMF60274, CMF60274R00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60274R00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF60274R00FKRE70
CONN SOCKET HOUSING 8 POS datasheet.pdf
OUTLET PANWAY/NEMA BOX/BRKT IVR datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 CLEAR 200' datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf