Vishay/Dale CMF6027K400BHEA
CMF6027K400BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6027K400BHEA
Brief Description
RES 27.4K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6027K400BHEA.pdf
Availability of CMF6027K400BHEA
QUANTITY
CMF6027K400BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6027K400BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF6027K400BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6027K400BHEA
Related LinksCMF6027, CMF6027K400BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6027K400BHEA Details Description
Related parts for CMF6027K400BHEA
RELAY MINI SSR 2A 24VDC PCB datasheet.pdf
LED 5MM QUAD GREEN PC MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
BATTERY PK 12V AA OXYRIDE ALKA datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND ORANGE datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 17 (15 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 7.6 OHM datasheet.pdf