Vishay/Dale CMF6027R000FKEB
CMF6027R000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6027R000FKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 27 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6027R000FKEB.pdf
Availability of CMF6027R000FKEB
QUANTITY
CMF6027R000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6027R000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6027R000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6027R000FKEB
Related LinksCMF6027, CMF6027R000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6027R000FKEB Details Description
Related parts for CMF6027R000FKEB
IC REG BUCK BST INV -12V 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
DSUB SOCKET 37CONTACTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 10.5A 6.1 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf