Vishay/Dale CMF602K1500FKRE
CMF602K1500FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K1500FKRE
Brief Description
RES 2.15K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K1500FKRE.pdf
Availability of CMF602K1500FKRE
QUANTITY
CMF602K1500FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K1500FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF602K1500FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K1500FKRE
Related LinksCMF602K, CMF602K1500FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K1500FKRE Details Description
Related parts for CMF602K1500FKRE
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6SMD datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
TRANSFORMR LAN 1:1TR 100UH 16SOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48VDC 15W 1.5A datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5700K WHT SMD datasheet.pdf
IGBT 650V 10A TO263 datasheet.pdf