Vishay/Dale CMF602M0480BEEB
CMF602M0480BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF602M0480BEEB
Brief Description
RES 2.048M OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602M0480BEEB.pdf
Availability of CMF602M0480BEEB
QUANTITY
CMF602M0480BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602M0480BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF602M0480BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.048M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602M0480BEEB
Related LinksCMF602M, CMF602M0480BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602M0480BEEB Details Description
Related parts for CMF602M0480BEEB
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 27VWM SOD323 datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf