Vishay/Dale CMF602R7000FLEB
CMF602R7000FLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF602R7000FLEB
Brief Description
RES 2.7 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602R7000FLEB.pdf
Availability of CMF602R7000FLEB
QUANTITY
CMF602R7000FLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602R7000FLEB
Internal Part NumberEIS-CMF602R7000FLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602R7000FLEB
Related LinksCMF602R, CMF602R7000FLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602R7000FLEB Details Description
Related parts for CMF602R7000FLEB
LED 5MM VERT SUP DIFF GRN PC MNT datasheet.pdf
CABLE SMA QC-PLUG RG-142 24" datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
LED LIGHT / BACKLIGHT CONNECTOR datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 11.88K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 133.333MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf