EPCOS (TDK) B78108T1153K
B78108T1153K picture photo
Mfg. Part Number
B78108T1153K
Brief Description
FIXED IND 15UH 185MA 2.7 OHM TH
Datasheet Download
B78108T1153K.pdf
Availability of B78108T1153K
QUANTITY
B78108T1153K Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T1153K
Internal Part NumberEIS-B78108T1153K
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating185mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.7 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T1153K
Related LinksB78108, B78108T1153K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T1153K Details Description
Related parts for B78108T1153K
RES SMD 16 OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
FG IP67 COVER MS46-1390 SINGLE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf