Vishay/Dale CMF60301K00FHEB
CMF60301K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60301K00FHEB
Brief Description
RES 301K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60301K00FHEB.pdf
Availability of CMF60301K00FHEB
QUANTITY
CMF60301K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60301K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60301K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60301K00FHEB
Related LinksCMF6030, CMF60301K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60301K00FHEB Details Description
Related parts for CMF60301K00FHEB
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERMINAL SCREW METRIC HORZ GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf