Vishay/Dale CMF6030R000JKEA
CMF6030R000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6030R000JKEA
Brief Description
RES 30 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6030R000JKEA.pdf
Availability of CMF6030R000JKEA
QUANTITY
CMF6030R000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6030R000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6030R000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6030R000JKEA
Related LinksCMF6030, CMF6030R000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6030R000JKEA Details Description
Related parts for CMF6030R000JKEA
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1.2KV 25A DO203 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 10K 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
HEATSHRINK 35/16MM BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf