Vishay/Dale CMF60330K00FHEB
CMF60330K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60330K00FHEB
Brief Description
RES 330K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60330K00FHEB.pdf
Availability of CMF60330K00FHEB
QUANTITY
CMF60330K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60330K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60330K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60330K00FHEB
Related LinksCMF6033, CMF60330K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60330K00FHEB Details Description
Related parts for CMF60330K00FHEB
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER 6-28VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
MALE COAX CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SMB JACK RA BLKHD RG316 DS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf