Vishay/Dale CMF60332K00BEBF
CMF60332K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60332K00BEBF
Brief Description
RES 332K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60332K00BEBF.pdf
Availability of CMF60332K00BEBF
QUANTITY
CMF60332K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60332K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF60332K00BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60332K00BEBF
Related LinksCMF6033, CMF60332K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60332K00BEBF Details Description
Related parts for CMF60332K00BEBF
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 370MA 560 MOHM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 67.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf