TT Electronics/Welwyn WRM0204C-8K2FI
WRM0204C-8K2FI picture photo
Mfg. Part Number
WRM0204C-8K2FI
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 0204
Datasheet Download
WRM0204C-8K2FI.pdf
Availability of WRM0204C-8K2FI
QUANTITY
WRM0204C-8K2FI Order Process
Ship out your order
Specifications of WRM0204C-8K2FI
Internal Part NumberEIS-WRM0204C-8K2FI
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.061" Dia x 0.146" L (1.55mm x 3.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WRM0204C-8K2FI
Related LinksWRM0204, WRM0204C-8K2FI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
WRM0204C-8K2FI Details Description
Related parts for WRM0204C-8K2FI
OSC XO 16.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC SW BUS 2.5-3.3V 10BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CABLE SCSI II HD50M/M 10' datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
CONN RP SMA JACK STR 50OHM PCB datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 1:9 134MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 35 V datasheet.pdf
1.75 MSPS, 4 mW 10-Bit/12-Bit Parallel ADCs IC datasheet.pdf