Vishay/Dale CMF60332K00FKEK
CMF60332K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60332K00FKEK
Brief Description
RES 332K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60332K00FKEK.pdf
Availability of CMF60332K00FKEK
QUANTITY
CMF60332K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60332K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF60332K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60332K00FKEK
Related LinksCMF6033, CMF60332K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60332K00FKEK Details Description
Related parts for CMF60332K00FKEK
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 100RES .5M datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP VIDEO DRIVER SC70 datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 58MA 13.8 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf