Vishay/Dale CMF6033K200FHEB
CMF6033K200FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033K200FHEB
Brief Description
RES 33.2K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033K200FHEB.pdf
Availability of CMF6033K200FHEB
QUANTITY
CMF6033K200FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033K200FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6033K200FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033K200FHEB
Related LinksCMF6033, CMF6033K200FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033K200FHEB Details Description
Related parts for CMF6033K200FHEB
FLOOR GUARD MULT WIRES BRWN 50' datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25.62VC DO201 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC26S/AE26M/CSC26S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 34POS datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
1" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf