Vishay/Dale CMF6033R000FKEA
CMF6033R000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033R000FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033R000FKEA.pdf
Availability of CMF6033R000FKEA
QUANTITY
CMF6033R000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033R000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6033R000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033R000FKEA
Related LinksCMF6033, CMF6033R000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033R000FKEA Details Description
Related parts for CMF6033R000FKEA
CAP TANT 4.7UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PMI PANEL MNT IND RED SUB MINI datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf