Vishay/Dale CMF6034K800FKR6
CMF6034K800FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6034K800FKR6
Brief Description
RES 34.8K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6034K800FKR6.pdf
Availability of CMF6034K800FKR6
QUANTITY
CMF6034K800FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6034K800FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6034K800FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6034K800FKR6
Related LinksCMF6034, CMF6034K800FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6034K800FKR6 Details Description
Related parts for CMF6034K800FKR6
IC DCODER/DEMUX DUAL 2-4 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 3V 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 15MM 3POS datasheet.pdf
ADAPTOR PADLOCK FOR EN4SD SERIES datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 20POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 4.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A U8FL datasheet.pdf