Vishay/Dale CMF6035K200BERE
CMF6035K200BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6035K200BERE
Brief Description
RES 35.2K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6035K200BERE.pdf
Availability of CMF6035K200BERE
QUANTITY
CMF6035K200BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6035K200BERE
Internal Part NumberEIS-CMF6035K200BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6035K200BERE
Related LinksCMF6035, CMF6035K200BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6035K200BERE Details Description
Related parts for CMF6035K200BERE
IC VOICE REC/PLAY 30SEC 28-TSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 110POS .050" datasheet.pdf
IC CLOCK GEN /2 PECL/ECL 8-MLF datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-4M PREWIRED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf