Vishay/Dale CMF60374R00FKEA
CMF60374R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60374R00FKEA
Brief Description
RES 374 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60374R00FKEA.pdf
Availability of CMF60374R00FKEA
QUANTITY
CMF60374R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60374R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60374R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60374R00FKEA
Related LinksCMF6037, CMF60374R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60374R00FKEA Details Description
Related parts for CMF60374R00FKEA
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS R/A PCB TIN datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 620 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf