Vishay/Dale CMF6039K200CEBF
CMF6039K200CEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6039K200CEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 39.2K OHM 1W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF6039K200CEBF.pdf
Availability of CMF6039K200CEBF
QUANTITY
CMF6039K200CEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6039K200CEBF
Internal Part NumberEIS-CMF6039K200CEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6039K200CEBF
Related LinksCMF6039, CMF6039K200CEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6039K200CEBF Details Description
Related parts for CMF6039K200CEBF
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
VARISTOR 420V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO220-5 datasheet.pdf