Vishay/Dale CMF6039R000FKBF
CMF6039R000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6039R000FKBF
Brief Description
RES 39 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6039R000FKBF.pdf
Availability of CMF6039R000FKBF
QUANTITY
CMF6039R000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6039R000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6039R000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6039R000FKBF
Related LinksCMF6039, CMF6039R000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6039R000FKBF Details Description
Related parts for CMF6039R000FKBF
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ 16SOIC datasheet.pdf
BATT PK 15V AAA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 010 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 402K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC SYNC BUCK PWM CONV 28HTSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
.5MIC POLISHING FILM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO-220-3 datasheet.pdf