Vishay/Dale CMF603K0900FKRE70
CMF603K0900FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K0900FKRE70
Brief Description
RES 3.09K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K0900FKRE70.pdf
Availability of CMF603K0900FKRE70
QUANTITY
CMF603K0900FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K0900FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF603K0900FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K0900FKRE70
Related LinksCMF603K0, CMF603K0900FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K0900FKRE70 Details Description
Related parts for CMF603K0900FKRE70
IC REG CTRLR PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
GDT 230V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 42POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
1.5MM WTB HDR RA SMT 2.54SNLF datasheet.pdf
LED WARM WHT 3100K 1500MA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 640MA 490 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 165.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf