Vishay/Dale CMF603K1600FKEA
CMF603K1600FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K1600FKEA
Brief Description
RES 3.16K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K1600FKEA.pdf
Availability of CMF603K1600FKEA
QUANTITY
CMF603K1600FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K1600FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF603K1600FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K1600FKEA
Related LinksCMF603K, CMF603K1600FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K1600FKEA Details Description
Related parts for CMF603K1600FKEA
IC TXRX QUAD T1 3.3V 256-BGA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 4V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 7" 2A MED datasheet.pdf
RES 182K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 5A 30 MOHM TH datasheet.pdf