Vishay/Dale CMF603K2000BEEK
CMF603K2000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K2000BEEK
Brief Description
RES 3.2K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K2000BEEK.pdf
Availability of CMF603K2000BEEK
QUANTITY
CMF603K2000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K2000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF603K2000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K2000BEEK
Related LinksCMF603K, CMF603K2000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K2000BEEK Details Description
Related parts for CMF603K2000BEEK
MODULE RABBITCORE RCM3370 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED GREEN datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24VIN 12VOUT 1W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 200W datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf