Vishay/Dale CMF603K4000FKR670
CMF603K4000FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K4000FKR670
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.4K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K4000FKR670.pdf
Availability of CMF603K4000FKR670
QUANTITY
CMF603K4000FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K4000FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF603K4000FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K4000FKR670
Related LinksCMF603K4, CMF603K4000FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K4000FKR670 Details Description
Related parts for CMF603K4000FKR670
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
MICRO 51POS PIN 8" datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 80V 100MA 6SMT datasheet.pdf
D4F-420-3D datasheet.pdf
CAP PMI STOVEPIPE RD 9/16TRANSP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 160K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf