Vishay/Dale CMF603K4000FKR670
CMF603K4000FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K4000FKR670
Brief Description
RES 3.4K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K4000FKR670.pdf
Availability of CMF603K4000FKR670
QUANTITY
CMF603K4000FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K4000FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF603K4000FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K4000FKR670
Related LinksCMF603K4, CMF603K4000FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K4000FKR670 Details Description
Related parts for CMF603K4000FKR670
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DPAK datasheet.pdf
FUSEHOLDER IN-LINE BODY 155100 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TABASSYWITHEMBOSSTAPE20P datasheet.pdf
LED 22MM GREEN 12V WIRES datasheet.pdf
6P 8C 3W RIGHT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf