Vishay/Dale CMF603K5700FKRE70
CMF603K5700FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K5700FKRE70
Brief Description
RES 3.57K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K5700FKRE70.pdf
Availability of CMF603K5700FKRE70
QUANTITY
CMF603K5700FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K5700FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF603K5700FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K5700FKRE70
Related LinksCMF603K5, CMF603K5700FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K5700FKRE70 Details Description
Related parts for CMF603K5700FKRE70
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC USB PWR SWITCH 1A DUAL 8SOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
TFLEX HR4350 9" X 9" datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE 20-24AWG datasheet.pdf
HOOF W/DENT 45 8.00MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
Low Noise, Precision, 16 V, CMOS, Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf