Vishay/Dale CMF603M9200FKRE
CMF603M9200FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF603M9200FKRE
Brief Description
RES 3.92M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603M9200FKRE.pdf
Availability of CMF603M9200FKRE
QUANTITY
CMF603M9200FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603M9200FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF603M9200FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603M9200FKRE
Related LinksCMF603M, CMF603M9200FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603M9200FKRE Details Description
Related parts for CMF603M9200FKRE
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.25A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.715 OHM 1% 30W datasheet.pdf