Vishay/Dale CMF603R8300FKBF
CMF603R8300FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF603R8300FKBF
Brief Description
RES 3.83 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603R8300FKBF.pdf
Availability of CMF603R8300FKBF
QUANTITY
CMF603R8300FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603R8300FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF603R8300FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.83
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603R8300FKBF
Related LinksCMF603R, CMF603R8300FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603R8300FKBF Details Description
Related parts for CMF603R8300FKBF
RES SMD 75K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-MSOP datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-25 PSI datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf