Vishay/Dale CMF6045K000BEEK
CMF6045K000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6045K000BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 45K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6045K000BEEK.pdf
Availability of CMF6045K000BEEK
QUANTITY
CMF6045K000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6045K000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6045K000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6045K000BEEK
Related LinksCMF6045, CMF6045K000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6045K000BEEK Details Description
Related parts for CMF6045K000BEEK
RES 5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN TERM BLK PLUG 5.08MM 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3.3V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf