Vishay/Dale CMF6045K200BERE
CMF6045K200BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6045K200BERE
Brief Description
RES 45.2K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6045K200BERE.pdf
Availability of CMF6045K200BERE
QUANTITY
CMF6045K200BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6045K200BERE
Internal Part NumberEIS-CMF6045K200BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6045K200BERE
Related LinksCMF6045, CMF6045K200BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6045K200BERE Details Description
Related parts for CMF6045K200BERE
RES SMD 536 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A QC TERM datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 166MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1:1 350MHZ 40-SMT datasheet.pdf